ממצאים מפתיעים על דור ה-Y

מה? לעבוד בלי facebook?

אז מה אם אתה משלם טוב… המתחרים הבטיחו Mac!

נשמע מוזר? חברת סיסקו (Cisco) חקרה לא פחות מ-2800! בני 35 ומטה; סטודנטים ועובדים צעירים (המכונים בני דור ה- Y) ב-14 ארצות שונות (ארה”ב, סין, הודו, יפן, אנגליה, ועוד), וגילתה כמה ממצאים מפתיעים.

 

אם אתם אנשי גיוס, משאבי אנוש, פיתוח ארגוני או מנהלים בכלל, במאמר זה אני מביאה מידע הכרחי לעבודתכם.

נתחיל באנקדוטה- חצי מדור ה-Y שנחקרו אמרו שהם מעדיפים לאבד את הארנק שלהם או את התיק מאשר את הסמארטפון או את המחשב הנייד… ואיך זה אצלך? מה ההעדפה שלך?

ממחקר זה וממחקרים אחרים עולה, כי מקום העבודה העתידי יהיה שונה מאוד מהיום.

ניכר שארגונים שיתאימו את עצמם להמלצות מטה, יזכו ביתרון משמעותי בכל הקשור להון האנושי בחברתם.  

אז הנה  “השורות התחתונות”:

איך למשוך את הדור הצעיר אליכם לחברה? 

  • 56% מהנשאלים לא יקבלו הצעת עבודה מחברה, האוסרת את השימוש במדיה חברתית (מסתבר שכ-70% ישאלו על כך בראיון עבודה..) או שהם יעקפו את המגבלה או יערימו עליה.
  • 1/3 מהנשאלים הצביעו על חופש השימוש במדיות חברתיות ועל גמישות בשימוש במכשירים הניידים (מחשבים, טלפונים) כבעלי חשיבות גבוהה יותר משכר.
  • 41% מהנשאלים ציינו כי החברה שלהם שיווקה להם את הנושא של גמישות בשימוש במכשירים ניידים (מחשב וטל’)  ובמדיה חברתית בתהליך הגיוס שלהם.
  • 80% מהסטודנטים שנבדקו מעוניינים לבחור את המכשיר הנייד (מחשב או טלפון) שיסופק להם בעבודתם.
  • כ- 70% מהנשאלים מאמינים שהמיכשור שהחברה מספקת צריך לשמש לצרכי עבודה ולצרכים אישיים.

לכן, אם ברצונך למשוך עובדים מדור ה-Y, ובוודאי את המוכשרים מביניהם (טאלנטים), כדאילאפשר שימוש במדיות חברתיות (פייסבוק, לינקדאין, יו-טיוב, טוויטר, אינסטגרם ועוד) ובמכשירים ניידים  לצרכים אישיים ולצרכי עבודה, אם במקום העבודה ואם מחוצה לו.

איך לשמר את דור ה- Y ואיך להעלות את הפרודוקטיביות שלהם? 

  • 60% מהסטודנטים הנחקרים סבורים שיש להם זכות לעבוד מרחוק (למשל, מהבית) עם לוח זמנים גמיש (ולא בהכרח עבודה מ-8-17/18..).
  • 70% מהם מאמינים שאין צורך להיות במשרד או לעבוד מהמשרדים של החברה באופן קבע. למעשה, רבע מהם מאמינים שהפרודוקטיביות שלהם תגדל אם יעבדו מהבית.

לכן, בידקו האם אפשרית נגישות מהמחשב הביתי או מהמחשב הנייד למידע של  הארגון.

תפיסת העולם הזו של עבודה מרחוק (מהבית) מתפשטת גם בקרב עובדים מדורות אחרים,  ועולה בהיקפה כל שנה. נקודה למחשבה..

 

לסיכום: המגמה שמסתמנת היא- שמרבית העובדים מדור ה-Y  מעריכים נגישות למדיה חברתית, שימוש חופשי במכשירים ניידים וסגנון עבודה שהוא מובילי (למשל, מהבית) יותר מאשר כסף.

כ-40% (ואף מעט למעלה מכך) מדור ה-Y יקבלו הצעת עבודה עם שכר נמוך יותר אם החברה מאפשרת גמישות בבחירת המכשירים הניידים, בשימוש במדיות חברתיות בעבודה ואפשרות לניידות בביצוע העבודה (בהשוואה לביצוע העבודה רק במשרדי החברה),  מאשר עבודה עם שכר גבוה יותר ועם פחות גמישות בנושאים שציינתי בשורות אלה. ובכן, לא הכל קשור בכסף יותר, בוודאי  כשמדובר בדור ה-Y (גילאים 20-35).

לדור ה-Y יש ציפייה לתרבות ארגונית יותר גמישה, רגועה או נינוחה (לצד ההטבות..). אגב, אם לא הבהרתי עצמי – כשהם מדברים על גמישות, הרי שהם חותרים גם לשעות עבודת מעט אחרות ממה שהיה נהוג עד היום (כבר לא רק 8-17/18…).

דור ה-Y נכנסים לעולם העבודה עם גישות חדשות, עם דרישות לנגישות לאתרים אישיים בעבודה, ולעבוד מכל מקום ולא בהכרח ממשרדי החברה.

אנו רואים כי התקשורת של דור ה-Y מורכבת פחות מאינטרקציה “פיזית” פנים אל פנים, ומבחינתם, תקשורת היא פשוט להיות “מחוברים” (רצוי און- ליין או גם און- ליין). האינטרנט עבורם הוא הבסיס לנטוורקינג אנושי, והנטוורקינג האנושי משולב (נעשה) יותר ויותר באינטרנט.

נראה שדור “המחוברים” הזה משפיע גם על דורות אחרים בעבודה, ומעניין לדעת איך זה ישנה את העסקים  כשהם יתקדמו לעמדות של כוח?

ליחצו על הקישור כאן ותהנו ממידע מעשי על ניהול דור ה-Y בדף הפייסבוק שלי.

לפרטים נוספים,  צרו קשר בטלפון- 050-6446438 או במייל- info@thinkdif.co.il

 

לנתוני המחקר-http://www.cisco.com/en/US/solutions/ns341/ns525/ns537/ns705/ns1120/2011_cisco_connected_worldtrechnology_report_chapter_2_report.pdf

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *