Young girl posing in studio with tablet pc

נשים מדור ה-Y: איך הן יעצבו את העתיד שלנו?

לאחרונה, קראתי מחקר שערכה חברת ליוויס (כן, כן חברת האופנה/הג’ינסים הותיקה) שהתמקד בעמדות של נשים מדור ה-Y (גילאי 30 ומטה) או כפי, שלעיתים קוראים להן, “נשות המילניום”. המחקר נערך ב-5 ארצות- ארה”ב, אנגליה, יפן, צרפת וברזיל.

 

מה נשות המילניום רוצות?  

היום, מסתבר, שבנות ה-20 פלוס רוצות להתנסות בכל יותר מאשר ש”יהיה להן את הכל”. במקום להרגיש מחוייבות לצעוד לפי מסלול חיים ידוע (השכלה, עבודה, נישואים, אמהות..) , כמו רבות מהאמהות שלהן והסבתות שלהן, הרי שנשים מדור ה-Y,  מנצלות את העובדה שאנחנו חיים בעולם גמיש יותר, גלובלי וטכנולוגי, כדי לאמץ מסלול חיים אחר, לא בהכרח כזה שהיה צפוי מראש בעבר.

לפי המחקר של ליוויס- 96% מנשות המילניום ציינו שהמטרה החשובה שלהן בחיים היא להיות עצמאיות והן הגדירו “הצלחה” כלהיות מסוגלות לעצב את העתיד שלהן (87% מהן). אומנם להיות אמא (82% מהן) ולהינשא (67%) עדיין חשובים, אך הם לא בעדיפות הגבוהה ביותר עבור בנות ה-20 פלוס כמו להיות עצמאיות ולחיות את החיים בהתאם לתנאים או לרצונות שלהן.

מעניין היה לקרוא שליותר ממחצית הנשים במחקר (58%) אין תוכנית להשגת המטרות שלהן. אפשר לומר שהיעדר תוכניות היא התוכנית שלהם בשלב הזה של חייהן.. 🙂

 

מה עומד בדרכן?

עם זאת, יחד עם החופש הזה לעשות מה שהן רוצות- באות ציפיות גבוהות; הלחץ להצליח מאוד גדול. 83% מהנשים, בנות דור ה-Y, מאמינות שהן מצופות יותר להצליח מאשר הציפיות שהוצבו לנשים בדורות הקודמים.

60% מהן ציינו שהעליות והירידות במצב הכלכלי הן המיכשול העיקרי שעומד בפניהן, כדי להשיג את המטרות שלהן, הקשורות לעבודה או לקריירה.

 

איפה הן מחפשות תמיכה או עזרה?

אז איפה נשות המילניום מחפשות תמיכה והדרכה, על-מנת להשיג את המטרות שלהן ולנווט את עצמן בין האתגרים שעומדים בפניהן?

כדי לקבל הדרכה- הן פונות למנטורים (כמו נשים מדורות אחרים). עם זאת, בשונה מדורות אחרים, הן הגדירו מחדש את הנושא של מנטור או “מנטורינג” כך שיתאים לצרכים שלהן,  ויצרו רשת של קשרים עם מגוון של נשים, אשר יכולות להציע להן שפע של ניסיון חיים ופרספקטיבות.

בכדי לנווט בעולם משתנה, בנות המילניום שינו את המודל של מנטורינג מתהליך חד סיטרי, “מלמעלה למטה”, ליחסי עמיתות, חילופי מידע משותפים/הדדיים, הכוללים גם הדרכה ותמיכה.

94% מבנות דור ה-Y  טענו שהמנטורים הטובים ביותר הם אלה שאיתם הם יכולים “לסחור” בעיצות. יותר מכך, 77% מהן טענו שמנטורים יכולים להיות אנשים בני גילן, וכמעט 90% מסכימות שאפשרי שיהיה להן יותר ממנטור אחד. תיקראו לזה “פרספקטיבת הזרם”- כמו בני המילניום עצמם, גם המנטורינג כל הזמן על כפתור  ה- ON, אף פעם לא סטטי וצומח באופן מתמשך.

 

קהיליה חדשה לבנות דור ה-Y

מהמחקר הזה משתמע שבנות המילניום רוצות להחליף מידע, השראה והדרכה האחת עם השנייה.

מהמחקר נראה, שללא ספק, נשים צעירות ברחבי העולם מובילות אותנו לכיוונים שלא חשבנו שהם אפשריים. הן עושת דברים אחרת ויש להן את הבטחון, העצמאות וההתמצאות לנתב את דרכן בחייהם המקצועיים והאישיים.

אז איזה רעיונות עולים לכם בראש עכשיו כשאתם חושבים על נשות המילניום במקום העבודה או על איך לנהל הכי טוב את בנות דור ה-Y?

האם אפשרי בעבודה שלכם להקים רשת של קשרים בין העמיתים שלהן (או עמיתות) ומנטורים/ות, אשר יעזרו להן לגלות ולממש את היכולות שלהן ואת השאיפות או רצונות שלהן? (משהו כמו שיחות עמיתות “פנים אל פנים” או און- ליין..)

מה מידת העצמאות שאתם יכולים לאפשר לבנות המילניום בעבודה? חשבתם מה יכול לצמוח לכם מזה?

ואולי יש לכם רעיונות נוספים? אשמח שתשתפו בהם.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *