לקוחות מספרים על הרצאות וסדנאות

17 במרץ 2014 “..ברצוני להודות לך מקרב לב, על ההרצאה המעניינת, שהעברת ב-14.3.. הרצאתך בנושא עולם העבודה של המחר, הועברה באופן מעניין, שריתק את הסטודנטים, כפי שהעידה השתתפותם הערה במהלך ההרצאה.בעזרת תרגילים, דוגמאות וסרטונים המחשת מהם האתגרים והמגמות שיעצבו את עולם העבודה של המחר. להרצאתך היה ערך מוסף.. והסטודנטים נתנו משוב מצוין לאחריה. הדוגמאות שהצגת המתבססות על ניסיון עתיר שנים בתחום ניהול משאבי אנוש, ייעוץ וליווי מנהלים ועובדים במשק הישראלי, עוררו עניין רב..ונראה שבעקבות הרצאתך, השיח בנושאי תכנון הקריירה, ניהול אפקטיבי של עובדים מדור ה-Y, יימשך לאורך זמן. חשוב לי לציין בפנייך, שההרצאה שלך ניתנה באוריינטציה יישומית.. הסכמתך לשתף בידע והעברת המצגת, ראויים לציון. בתקווה להמשך שיתוף פעולה מוצלח.”

ד”ר אורנה לביא שטיינר
סגן דיקאן ביה”ס “סרנת” לניהול
“היי אורית,

רציתי להודות לך על הסדנא-

היה מחכים והועבר באופן רהוט ומעניין..המשתתפים גם נהנו וממתינים לשלב הבא.

תודה.”

מ.א. סמנכ”ל תפעול

לקוחות מספרים על תהליכי ייעוץ ליווי ואימון

” לא סוד הוא שכולנו רוצים להגיע להצלחות בתחום העסקי ולממש את הפוטנציאל הגלום בנו. התובנה לפיה צריך ללמוד ולהתאמן כדי להתנהל נכון, או נכון יותר, היא צעד חשוב. ההבנה (ועימה ההסכמה להתנסות באימון עסקי) היא תחילת השינוי. האימון שעברתי אצל אורית במשך 5 חודשים הביא ,קודם כל, להבנה זאת: הצורך להתמקד במטרות, בהתוויית יעדים ברורים, במאמצים עיקשים ורציפים של עבודת שטח, במכלוליות של מרכיבים שמביאים להצלחה, באמונה שזה יצליח, ביעילות, בניהול פגישות באופן אסרטיבי, ובמסרים שיש להעביר בהן, ביצירת כלים כצידה לדרך, בחשיבות הרישות(NETWORKING) ובעובדה שרישות דורש חקלאות-יש להשקיע בו, לטפחו, לדשנו- ופירותיו צורכים זמן הבשלה, בחשיבות הרוגע בהגעה להצלחה ולא פחות- הצורך למצאו,תוך צמצום זלילת אנרגיות.

במהלך שלבי האימון הסופיים חשתי שעבודתי ססתמטית יותר, אסרטיבית יותר, ניסחתי והפנמתי-הטמעתי מה אני רוצה מעצמי, בניתי את חזוני האישי, התחלתי בבניית רשת מ”חוטים חזקים יותר”, הייתי ער לחשיבות קיום פגישות איכותיות, לתפקידם של הסובבים אותי כתומכים. יצאתי חדור אמונה שאצליח-אך תוך הבנה שזהו תהליך שאורך זמן ודורש סבלנות.

תכנית הפעולה המפורטת, הנשענת על חזון ויעדים ברורים, עימם יצאתי מהאימון- הינה עבורי נכס חשוב שלאורו עלי לפעול ובו עלי לדבוק.

אורית לא עשתה לי “הנחות” והייתה נחושה- ואני מברך על כך-לגרום לי במהלך האימון לשמור על קצב ביצוע המטלות, ואלו רבות, אך חייבות להתבצע- וכל זאת בנוסף לעיסוק היומיומי השוטף בעסקי.

ניתוחי המצב הברורים שלה, האיבחון החד, הידע הרחב , החומר המעניין שהעטירה עלי (ספרות, מאמרים מקצועיים,  שאלונים שהיה עלי למלא)- תמיד קולע ובתיזמון הנכון- הפיקוח (והתזכורות המדרבנות) והמשובים הרציפים בין אימון לאימון- על קצב ואיכות התקדמותי בביצוע המטלות שקבעתי לעצמי בכל אימון- כל אלו הבהירו לי עד מהרה שאורית היא מאמנת מקצועית, בעלת “ראש גדול”, נבונה וחדת עין, יצירתית, עקבית, נחושה, ממקדת אותך כל העת, דורשת, לא מתפשרת, ומשקיעה בך ובתחזוקה שלך בין אימון לאימון את מיטב זמנה וכישוריה. וכל זאת –בסבלנות, נינוחות, קלילות, עם חיוך וזרימת אנרגיות חיוביות כל הזמן.

אורית לקחה אותי אל מסע מפרך אך מרתק, מאומץ אך פותח עיניים, שבמהלכו הצטיידתי בשורת כלים שרק התמדה בשימוש עקבי ונכון בהם, תוך הצמדות עיקשת אל תכנית הפעולה- יביאו למימוש המטרות שהצבתי לעצמי.

ועל כל אלו- תודתי לה ומלוא הערכתי!

אני מאחל לאורית הצלחה רבה בהמשך עשייתה.

ועוד משפט אחד חשוב: שמעתי שחכם הוא אדם שיודע שהוא לא יודע הכל ושיש לו עוד הרבה, ותמיד יהיה לו, מה ללמוד.

האימון והתובנות החדשות שרכשתי במהלכו הינן עוד ראיה לנכונות  האמור: גם לאחר 6 שנים של לימודים (תואר ראשון ושני)באקדמיה ו-29 בעולם העסקים-תחום השיווק והפרסום, מהן 24 במסגרת החברה אותה הקמתי, ועבודה מוצלחת עם עשרות חברות מהשורה הראשונה בתחומים מגוונים-ראיתי שיש לי , עם הנסיון הרב שצברתי , עוד הרבה מה ללמוד וליישם!”

“החלטתי סופית על פרישה מצה”ל לאחר 20 שנות שירות. ההחלטה לא היתה קלה עבורי אך קיבלתי אותה מתוך רצון לעשות שינוי, לעשות משהו אחר בהמשך. הפרישה לוותה באין ספור התלבטויות שכולן עמדו תחת הכותרת “מה לעשות במסגרת הקריירה השנייה, לאן ללכת בפרק השני של חיי”.

במסגרת ההתלבטויות הרבות החלטתי ללמוד על האימון ולקחת אימון כחלק ממסלול ההכשרה. לא ידעתי מה משמעותו של המסע עד שכבר התחלתי לצעוד בו כברת דרך, או אז הבנתי כמה החלטה זו היא שיצרה לי את היכולת לראות רחוק ולחשוב רחב (רחוק – מי אני בעוד 10 שנים מהיום, רחב – כיצד אוכל לשלב בין הקריירה למשפחה ועדיין לעסוק במגוון התחביבים שלי).

אם לומר את האמת זו הפעם הראשונה שבאמת מצאתי את עצמי חופר בתוך עצמי על מנת לבדוק ולחקור את החוזקות, העוצמות, הערכים, מה מניע אותי כל בוקר ומה אני רוצה להשיג בחיי.
זה היה מסע יוצא דופן בעוצמתו ובהתלהבות שהוא הכניס בחיי.

אורית, כמאמנת שלי, היה לך חלק נכבד במסע המיוחד הזה. המחויבות שלך להצלחה שלי באימון זה לא דבר מובן מאליו, היכולת שלך להיות שם בשבילי, ההתמקדות שלך, השאלות המשמעותיות, שגרמו לי לא סתם לחשוב אלה לחשוב אחרת ומעל הכול היכולת לשמור על הדרך שבחרתי לכל אורך האימון הם אלו שהצליחו להוציא ממני את המרב ועל כך אני אסיר תודה.

לאורך כל המסע הזה התרגשתי, מעין התלהבות של משהו חדש שעוד לא עשיתי או חוויתי בעבר.

ולסיום, מעבר לתוכנית הפעולה הפרטנית שמלווה אותי על כל צעד ושעל, הכלים שנתת לי במהלך האימון עוזרים לי ביום-יום כמו גם בהגשמת החזון שלי.

בעזרתך למדתי להפתיע את עצמי כל פעם מחדש.”


גיל זבולון
סגן אלוף בדימוס

“האימון היה בשבילי כמו ריצה למרחקים ארוכים כשמקרבים אליי את המשוכות.
הבנתי שחלק מהדברים שעשיתי בעבר היו כמו עבודה על ריק. עשיתי דברים ללא כיוון ברור ועם מבט מאוד סובייקטיבי. האימון עזר לי לארגן את המחשבות, הרצונות והרעיונות שהתרוצצו בראש. האימון חיזק אותי, גרם לי להרגיש שמה שאני רוצה אפשרי- וזה אחרי תקופה שכבר התייאשתי מלנסות.

השגתי עם האימון דברים שתוכננו לטווח הקצר וגם חלק מהתכנונים לטווח הארוך. אני ממשיכה להתקדם לפי התכנון שעשיתי איתך באימון, ומה שמדהים הוא שפתאום התחילו לקרות דברים טובים גם בנושאים שלא עבדנו עליהם ישירות. כנראה, שאני מקרינה משהו אחר מקודם, ואני ללא ספק הרבה יותר אופטימית משהייתי. אני לוקחת מהאימון הרבה כלים לחיים האישיים שלי וגם לעבודה, כמו- הגדרה של מטרות ברורות לפני משימות חדשות, תכנון של דרך פעולה, הקצאת זמן להשגה של מטרה, רתימה של אנשים, ומציאה מה מקשה או מקל עליי להשיג את היעד.

תודה על ההכוונה, התמיכה, ההוקרה, המקצועיות ועל העובדה שלא האכלת אותי בכפית, אלא הנחית אותי למטרות, ונתת לי לעבוד בין האימונים כדי שאשיג את כל הדברים שקיוויתי להם. הכיף היה ששום דבר לא נכפה, והיה פה תהליך שיתופי, כך שלא הייתה התנגדות מצידי לנסות דברים חדשים.

יצאתי עם הרבה צידה לדרך החדשה, ואני נורא שמחה שתהיי שם ברקע, כדי שאוכל לרוץ ולספר לך על כל חגיגה חדשה.”


תודה,
ע’

“הי אורית,
נראה לי מוזר לסכם ולהיפרד לאחר 3 חדשים, בהם יצאנו למסע משותף, מסע שבו כל אחת לקחה חלק פעיל ומחויב כל כך. העומק אליו חתרנו במשותף, במהלך תקופה כל כך קצרה, ממש מופלא בעיני.
לעיתים מזומנות, אנשים החיים זה לצד זו, לא מגיעים לקצה קצהו של הכרות במהלך שנים רבות.
התוצאות שהשגתי: התחלתי מעולם חלומי מופלא, בו הכל אפשרי, וסיימתי, לאחר חקירה מעמיקה ומפותלת, בתכנית פעולה מפורטת, המהווה תכנית חיים ארוכת טווח.
ובשביל כל זה-כדאי לקום כל בוקר ולהתחיל “עם שיר חדש בלב” (כמאמר השיר).
ההתחלה הייתה קצת מעורפלת, ויחד עם זה, באו לידי ביטוי: מי שאני, אמונות, ערכים, פרדיגמות, חלומות הנוגעים לליבה הפנימית, המצפן הפנימי.

ההפלגה לעולם עתידי יצרה מרחב לבניית חזון בעל עוצמה בלתי רגילה עבורי. החקירה שלך, שנגעה, ברגישות רבה, בפרטים הקטנים המשמעותיים עבורי, אפשרה לי לחשוף “קליפות” עמוקות שמנהלות אותי, חלקן מודעות וחלקן לא, עד כדי שינוי החזון.

בתחילת האימון ידעתי, בהכללה, מה מעניין אותי ובמה אני רוצה לעסוק “כשאהיה גדולה”.

האימון הביא אותי למקום ממוקד, מפורט ובר השגה. מקום שתאם את מי שאני- מחד, ומאידך- מכיל את כל מה שאני מייחלת ושואפת אליו, וממשיך לאמן אותי לחזק כישורים ומיומנויות נוספות.
למעשה השגתי תוצאות שהן מעבר למצופה, ומעבר למה שיכולתי לדמיין.

תכנית הפעולה שלי מהווה בסיס להמשך, וכוללת מערכת אילוצים, למקרה של שינויים/כשלים ונקודות שבר.

יש לך יכולת חקירה מקצועית, הקשבה וירידה לפרטים, דיוק בהגדרות ובהבנת הסיטואציה, שאילת שאלות מאתגרות ומבחינות, שימוש במטאפורות, הוגנות, הקנית תחושה מעצימה שאת סומכת עלי- המתאמנת, חוסר שיפוטיות, חשיבה לוגית, יכולת לעשות סדר בדברים שעולים, יכולת מיקוד וניסוח, נדיבות, מחויבות רבה למתאמן,.

בנוסף- תרם לי מאוד שהגעת תמיד בזמן והיית מוכנה לאימון ב- 100%. הרגשתי שאת איתי- קשובה, חושבת וממשבת. המשימות התאימו לנדרש, לצורך קידום האימון, והיו מאתגרות במידתיות.

השתמשת בכלים מקצועיים ובעולם תוכן המוכר לי.

כל אלה הפכו את האימון לחגיגה ברת הישגים בלתי רגילים עבורי, גם כמתאמנת וגם כמאמנת לעתיד.

עבורי את מודל למאמנת בלתי רגילה.

לסיום: אהבתי את האימון ולמדתי על עצמי עוד ועוד, מעבר למודעות העצמית, עליה אני עובדת יום יום.

החלק שלך בהצלחת האימון הוא דומיננטי. תוסיפי לכך את השקט שלך והנינוחות, ששולבו בהתלהבות מאופקת- שהיו בדיוק במידות הנכונות לי, וכל זה העצים את החוויה והביא לאימון שהביא לתוצאות בלתי רגילות.

על כל אלה- תודה ענקית!!!!”
צילי זיק

“אורית,
הגעתי אליך במהלך חיפוש עבודה וביקשתי עזרה והכוונה בעמידה מול שאלות של מראיינים. לאחר שיחה איתך החלטתי לקיים איתך סידרה של מפגשים שנועדו לפיתוח אישי.

במהלך “המסע” הזה בהכוונתך גיליתי מחדש דברים שהיו חבויים בי, חלומות שנשכחו. הגדרתי לעצמי מחדש מהם הערכים החשובים לי בחיים, ומה אני רוצה לעשות כדי לממש ערכים אלו, בעבודה ובזוגיות שלי.

בסוף המפגשים שלנו בניתי בעזרתך תוכנית פעולה מפורטת עם לוחות זמנים לביצוע היעדים שהגדרתי לעצמי.

כשהגעתי לאימון רציתי לשפר את הביטחון העצמי שלי בעמידה מול מראיינים. בסוף תהליך האימון השגתי את המטרה ויותר. שיפרתי את הביטחון העצמי שלי. אני מרגיש ששפת הגוף שלי השתנתה בעבודה מול אנשים, בעבודה בלימודים, בבית.

הניסיון שלך בתחום של משאבי אנוש עזר לי לעמוד מול מראיינים בראיונות עבודה בביטחון רב יותר.

היום אני מרגיש יותר בפוקוס לגבי הכיוון של הקריירה שלי וגם מה אני צריך לעשות כדי להגיע לשם.

בנוסף קיבלתי כלים שאני אקח אותם איתי למימוש מטרות אחרות כמו תוכנית הפעולה.
אני שמח שעברתי את האימון כי הוא עזר לי לקבל החלטות על ההווה והעתיד בשלב זה בחיים שלי.

תודה על העזרה וההכוונה.

בהערכה רבה,”
ח.ל.

“האימון עבורי היה כניסה למסע מאד מעניין, מאחר ובחרתי בנושא שאני רואה אותו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלי.

באימון איתך השגתי כלים להתמודדות בצורה עקבית , הקפית וממוקדת סביב חיזוק השריר הקיים. אני חושבת שבאמצעות הכלים שרכשתי, ובהצמדות אליך כמאמנת התחייבתי לעסוק בנושא זה בצורה מחושבת ושקולה, תוך הסתכלות והתייחסות מקיפה לנושא. התוצאות שהגעתי הן התמודדות ונקיטת פעולות שכלתניות מאד, תוך בחינה וניתוח המצב לעומת הסתכלות רגשית בלבד, אשר השתמשתי בה בעיקר בעבר… אני מודה על שזכיתי לעבור את האימון איתך ומכל מלמדי השכלתי והפעם בגדול זה ממך.


עם הרבה הוקרה לך ובהערכה רבה”.
י’.

“הגעתי לאורית אחרי תקופה שבנימה מעודנת אתאר אותה כתקופה המורכבת ביותר בחיי, יחד עם זאת גם המשמעותית.

אורית, תודה לך על כל השינויים שהתחוללו בי בעקבות האימון שלי איתך.
האימון שלי איתך מהווה לגבי אבן דרך משמעותית בחיי, קיצרת לי כל כך הרבה תהליכים שבעזרת המיקוד יכולתי לראות אותם בבהירות ולבנות מסלול ותוכנית פעולה ברורה למימושם.

במקביל נתת לי כלים רבים ומגוונים, מעין ציוד למסע, כלים שסייעו בידי להתמודד עם אילוצים ותקיעות בדרך אל החזון, וכלים שהעצימו את החוזקות שלי ששכחתי להביט על קיומן, ובכלל היכולת הנהדרת שלך לעטוף את המתאמן ולאבחן את הכלים המתאימים לו, נתנו לי תחושה בטוחה וקלה יותר לממש את השינויים בהם חפצתי ולאהוב גם את המסע אל החזון.

“הסוד בהליכה על המים, נמצא בידיעה היכן מסתתרות האבנים”

כהן רעיה,
בעלת קייטרינג “שרינה”.

לקוחות ממליצים על הספר דור הפייסבוק- איך לנהל אפקטיבית עובדים מדור ה-Y מאת אורית שיבר

“זהו ספר חובה לכל מנהל/ת משאבי אנוש בארגון, לכל מנהל, לכל איש חינוך, ולכל מקבלי ההחלטות בתחומי הכלכלה, ההכשרה והתכנון. הספר עוסק בחיבור שניים מהגורמים החשובים ביותר במאה ה-21: דור הצעירים, ומהפכת הרשתות החברתיות… תוך שנים ספורות, רוב העובדים בארגונים יהיו מדור ה-Y, ומנהלים מבוגרים יתקשו לנהל את הצעירים ולשמר אותם..”

ד”ר אשר עידן,
מרצה לרשתות חברתיות ארגוניות באוניברסיטת בר אילן, ויועץ להנהלות ולמרכזי הפיתוח החשובים בישראל, כותב על הספר.
“הספר דור הפייסבוק מאת אורית שיבר מתייחס בצורה בהירה ומועילה לאתגרי הניהול של אנשים צעירים בארגון.המיקוד במאפייני הדור הצעיר ומשמעותם מבחינת מה מנהל צריך לעשות בכדי לפעול בצורה אפקטיבית עם אוכלוסיית עובדים כזו הוא מעניין ותורם לקורא. הניסיון של הכותבת כמנהלת משאבי אנוש וכיועצת מאפשר לה להתמקד בצרכים אמיתיים של מנהלים ובכך הספר הופך לרלוונטי לעשייה בשטח.”

פרופ’ יונתן סמילנסקי
מומחה בינלאומי בפיתוח קריירה וניהול כשרונות. שימש כסמנכ”ל משאבי אנוש של חברות בינלאומיות
“הספר מאוד פרקטי ורלוונטי למנהלי מוקדים, הוא מעשיר את הידע ונותן כלים וטיפים בניהול עובדי דור Y.ממליץ בחום לרכוש”.

תומר שחר
מנהל ההדרכה בשטראוס מים
ספר חובה לכל מנהל! ממליץ בחום!

קראתי בשמחה ובשקיקה את ספרה של אורית שיבר, ואני ממליץ עליו לכל מנהל, יזם ואיש עסקים המעוניין לקדם את עצמו ואת ארגונו בשנים הקרובות. הכתיבה קולחת, מעניינת ומאד פרקטית


ד”ר עו”ד יניב זייד
“דוקטור שכנוע” – מומחה בינלאומי לשכנוע

שפת ה- y

לדור ה- y יש שפה משלו. כדאי לכם ללמוד אותה כדי שתוכלו לנהל טוב יותר. אורית שיבר, בספרה, מלמדת את השפה

דורית גונן-גיטליס

פני הספר כפני הדור

כבת דור הפייסבוק , קראתי את הספר ונדהמתי לזהות סממני התנהגות הקיימים כיום במדריכים הצעירים שאני מלווה ומכשירה , מבלי ששמתי לב שהם חלים גם עלי.
הקריאה באוסף הנתונים, העצות והרשמים של אורית שיבר, מהווה מראה מרתקת ורבת פנים.
ראשית, לאופן בו אנו מנהלים ומרכזים צעירים בעולמנו, כיצד אנו מגייסים, משבצים ומפיקים מעובדינו הצעירים את המיטב לעבודתנו ולתחושת המשמעות שהם כמהים אליה יותר מכל, ומאידך ככול שנכנסים בעובי קורת הספר, אנו מגלים לתדהמתנו כי המראה הזו גם משקפת את מי שאנחנו כמנהלים צעירים ומבליטה עבורנו מהם כפתורי ההתנעה הקטנים שגורמים לנו לנוע , לחוש מוטיבציה, לוותר או לכבוש את ההר בעבודתנו שלנו.
התובנה הזו אינה ספוילר עבורכם אילו שעדיין לא קראו את הספר ותוהים על קנקנו, התובנה הזו היא תמריץ לרוץ לחנויות ולרכוש את הספר כיון שהוא יגרום לכם להרים גבה, לעשות “בדק בית” ולהתבונן בכם בביקורתיות… ולאחר שעברתם את שלבי הקושי והסתכלתם לאמת בפרצוף, אז תתחילו כמו מעין “מטריקס” להתבונן על העולם שסובב אתכם ולהבין כיצד לתפעל אותו טוב יותר לטובתכם המקצועית, כיצד לאתגר ולרומם את העובדים שלכם בשפה שלהם וכיצד להתמודד עם העובדה הכנה שהשינוי כבר כאן, אז לפחות שיהיה לכם בהישג יד “מילון מושגים” שיגשר לכם על הפער…אני כבר עשיתי לייק!

11/11/2013