אחד הדברים שאני מלמדת בקורס ” הדרך להשפיע” הוא- שאי אפשר להצליח לבד.

לא זוכרת מי אמר את זה אבל יש משפט ידוע- “שום אדם אינו אי”. כשאנשים סביבכם יוצרים או תורמים ליצירת בעיות הם מחלישים אתכם. לכן, חשוב שתגייסו אותם לעמוד לצדכם. תהפכו בעיה “שלי” לבעיה “שלנו”. בנו הון אנושי כדי להתמודד עם התנהגויות שמקשות עליכם או מקשות עליכם לעשות שינוי. כך תגדילו את ההשפעה שלכם.

אם אנחנו לוקחים  עכשיו את נקודת המבט של קריירה אישית, הצורך לבנות הון חברתי באמצעות התחברות לאחרים לא היה מעולם חזק יותר. מכירים את הביטוי NQ?  (או Network quotient) הפרוש שלו הוא- מנה של רישות חברתי או המידה שבה אתה או את מרושתים חברתית. בקיצור- מחוברים.. והמונח הזה בא להדגיש כמה חשובה יכולתו של אדם ליצור קשרים עם אחרים. הרבה פעמים, מנקודת מבט של קריירה, ה-NQ של אדם חשוב יותר מה- IQ (מהאינטליגנציה) שלו.

מאחר שאתה או את לא יכולים לדעת הכול, עלייך למצוא אנשים שיוכלו לפצות אותך על הנקודות המתות שלך. רשימה ארוכה של מחקרים מגלה שלעובדים המצליחים ביותר יש רשתות של אנשים, שאליהם הם יכולים לפנות לקבלת עזרה מקצועית, ורשתות של אנשים, שבהם יש להם אמון ומהם ניתן לבקש בקשות רגישות. אנשים מצליחים לא רק מסרבים לראות את עצמם כאיים בודדים, אלא הם מבטיחים את מקומם כחברים מוערכים ברשתות מקושרות היטב. פה כבר יש רמיזה לכך שמדובר “בתן וקח”. כלומר, גם עלייך לתרום מהידע, מהניסיון, מהכישורים ולפעמים “רק  מהזמן” ולהיות אוזן קשבת. פגשתי לא מזמן, סמנכ”לית בחברה מוכרת בארץ, שאנשי הצוות שלה התלחששו מאחורי הגב שלה, שהיא עסוקה כל הזמן בנטוורקינג ומקושרת לאנשים שבכלל לא ברור מה לה ולהם. הצוות שלה לגלג כשדיבר על זה, והתקשה להבין איך דווקא “המחוברות” הזו שלה תורמת לעבודה שלה, לקידום פרויקטים בעבודה, וכן- גם לקריירה שלה עכשיו ובעתיד.

כל מה שאמרתי פה מוביל לאותו עניין:

תקופות של שינויים, פרויקטים מורכבים, סערות בצוות/במחלקה/בחברה (ואפילו במשפחה..) וסכנות שעלולות להתממש תובעות שיתוף של מוחות רבים שיביאו פתרונות יצירתיים ששום אדם בודד לא יוכל להמציא.

זה מה שאני רוצה שתיקחו מכאן: כשהבעיות דורשות יצירתיות ונקודות השקפה רבות, ארגנו את אנשים בצוותים (גם אם הם מגיעים מתפקידים שונים ואולי ממחלקות שונות), כדי לנצל בצורה מרבית את משאבי האנוש שעומדים לרשותכם כדי להצליח במה שחשוב לכם, ולצמצם באופן דרמטי את הסיכונים בעניין.

דרך אגב, הדברים האלה יכולים להיעשות באופן לא פורמאלי ע”י זה שפשוט תקבצו כמה אנשים לפגישה בעבודה או בבית קפה או אפילו בקבוצת וואטסאפ שתהיה פלטפורמה לסיעור המוחות שלכם.

כדי לסכם את מה שכתבתי כאן, אז כמו שניסחו זאת חברי הביטלס: יש לנו סיכויים גדולים יותר להצליח “עם קצת עזרה מחברים”.

איך ה- NQ שלך? עד כמה אתם “מחוברים”?

רוצה לדעת עוד על הפורמולה להשפעה?

לחצו כאן לפרטים נוספים.

בקורס “הדרך להשפיע” אתם מוצאים שיטת פעולה כדי להשפיע עד כל נושא שתבחרו,

כך שתחסכו לעצמכם זמן ומאמץ, והעיקר- תשיגו את מה שחשוב לכם.

בהצלחה!!