איך נמר קשור לעבודה שלך?

 

לאחרונה, קראתי סיפור מעניין שמתקשר אלייך ואל כל אחד מאיתנו, למעשה.

הסיפור מתחיל ככה:

נמר נמלט מן היער, ומגיע לאחד הארגונים הגדולים והמובילים בארץ. איכשהו הצליח הנמר להיכנס למרתף של הבניין ולהסתיר את עצמו מאנשים. הנמר היה מפוחד מהמראה היוקרתי של המקום, שהיה בו מראה ענקית, מרצפות מבריקות, ריח אקזוטי וכו’. אחרי יומיים, הנמר העז והגיח בשקט מהחלק החשוך של המרתף כדי למצוא לעצמו טרף. הוא ראה אדם מגיע לבד למרתף, ובלי לחשוב פעמיים, קפץ על האיש וטרף אותו.

 

למרבה ההפתעה, חלפו שלושה מאז ואף אחד לא מיהר לחפש את האדם שנעדר בארגון. הנמר התייחס לזה כיתרון והבין שיהיה זה המקום הטוב ביותר עבורו, כדי לצוד את הטרף שלו! רגע לאחר מכן, אדם אחר נכנס פנימה למרתף. הנמר קפץ על האדם וצד אותו (אף שעוד לא היה רעב). שוב, אף אחד לא טרח למצוא את הנעדר.

 

באותו היום, אדם שלישי נכנס למרתף. הנמר נעשה עכשיו אמיץ עוד יותר, והחליט שהאדם הזה יהיה הטרף הבא, גם אם הוא לא ממש רעב עתה. הנמר הרג את האדם השלישי, ושמר אותו בצד כדי שיהיה הארוחה של היום למחרת. להפתעתו, לאחר שעתיים מהרגע שהאדם השלישי נעדר, היה הרבה רעש במשרד והרבה אנשים התחילו בחיפושים אחריו. קבוצת אנשים נכנסה למרתף ומצאה שם את סימני הדם על הרצפה ואת הגוויה של האיש השלישי.. מייד, הם הרגו את הנמר בגלל שרתחו על האובדן של האדם השלישי.

 

שני האנשים  הראשונים  שנטרפו ע”י הנמר היו .. המנכ”ל של החברה והסמנכ”ל שעבד מתחתיו..

האדם השלישי היה מי שעשה את השליחויות בחברה 🙂

 

מה למדתם מהסיפור?

 

הנה מה שאני הבנתי:

כדי להשפיע על אנשים בעבודה, וכדי שנוכחותך תהיה חשובה להם הכרחי “להתערבב” עם האנשים, ללמוד מהם, להבין את הלך הרוח שלהם, ולהוביל את העשייה ע”י הפעילויות וההחלטות שלך.

 

ואני שואלת- איך הסיפור נוגע אלייך?

 

איך אתם משפיעים על אחרים בעבודה? איך אתם הופכים את עצמכם לכאלה שהנוכחות שלהם כ”כ משמעותית לאחרים?

 

התפקיד שלך, בין אם הוא בכיר או לא, לא הופך אותך למשפיען או למשמעותי, אלא מה שאתה בוחר לעשות.

 

אז להיטרף ע”י נמר כנראה לא תיטרף.. ויחד עם זה, האם “הקלפים” שיש לך נטרפים ע”י אחרים? האם אתה יודע לשחק את “המשחק”? האם כשאתה או את רוצים לעשות שינוי או שהדעה שלך תילקח בחשבון ואפילו תכריע את הכף אתם מצליחים בכך?

 

בקורס “הדרך להשפיע” אני חושפת ממש מפת דרכים להשפעה, שכוללת 7 מקורות של השפעה ועשרות טקטיקות, שיכשירו אותך להשפיע יותר ולהוביל את השינויים שאתה רוצה אצלך בצוות/במחלקה/בחברה ואפילו במשפחה.

 

לחצו כאן לעוד פרטים על מפת הדרכים שלי להשפעה.

 

בהצלחה עם נמרים וגם עם העומדים על שתי רגליים 🙂

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *