מה עבר לך בראש כשעשית את זה?

מה עבר לך בראש?

 

מה עובר לך בראש כשיש לפנייך אתגר חדש?

מה עובר לך בראש כשמתנגדים לדעה שלך?

מה עבר לך בראש כשאמרו לך “לא” לרעיון שלך?

ידעת שאחד הדברים שעומדים בבסיס היכולת שלנו להשפיע (ולהצליח) הוא מה שעובר לנו בראש?

הסיבה לך היא שמה שעובר לנו בראש משפיע על הפעולות שלנו ואלה משפיעות על התוצאות. “הצרה” היא, שלפעמים, אנחנו אפילו לא מודעים או מבינים שמה שעובר לנו בראש מחבל במאמצים שלנו להצליח.

מה שעובר לנו בראש או הדיבור הפנימי שלנו כמו- “אין סיכוי שיעשו את מה שאני רוצה” או “לא הצלחתי בפעם הקודמת, אז איך אני אצליח עכשיו?” או “אין לי את הכישורים המתאימים ל..” או “בטח ייקחו לעבודה הזו את.. ” או “אני לא מספיק טובה ב..” וכו’ וכו’, אז הדיבור הפנימי הזה קריטי בכל נקודת זמן כי הוא משפיע על המצב רוח שלנו (מוריד או מעלה), על המוטיבציה שלנו, על התעוזה שלנו (או העדר התעוזה), על הפעולות שנבחר לעשות, ובסופו של דבר על מה שקורה לנו בפועל.

 

תומס אדיסון שהמציא ופיתח מוצרים רבים וביניהם את מנורת החשמל לא אמר לעצמו “אני כשלון” או “אני ארד מהרעיון, כי לא הצלחתי אלפי פעמים לייצר את מה שרציתי” אלא הוא אמר לעצמו.. וזה ציטוט מדויק-

“לא נכשלתי. רק מצאתי 10,000 דרכים שלא עובדות”.

ולבסוף דרך אחת כן עבדה לו. למזלנו הטוב..

ואכן אמירה מפורסמת אחרת שלו היא-

“חלק גדול מהכישלונות בחיים הם של אנשים שלא הבינו כמה הם קרובים להצלחה כשהם הרימו ידיים וויתרו.”

 

כמו שאמרתי קודם, העניין עם מה שעובר לנו בראש הוא קצת חמקמק, כי אני פוגשת מנהלים ועובדים שיודעים להגיד לעצמם ולאנשים מסביבם את “הדברים הנכונים”, כמו- “מפה יש רק דרך לעלות” או “מה שהיה היה, ועכשיו התוצאה תהיה אחרת” ועוד ועוד. אלא שגם אם הם אומרים לעצמם ולסביבה שלהם את המשפטים האלה (למשל- “הכול לטובה”, “ההצלחה בכיס שלי” או “ברור שזה יצליח. אי אפשר אחרת” וכו’), איפשהו “בפנוכו” הם לא באמת מאמינים לזה. אז התוצאות שהם זוכים להם אחרות לגמרי ממה שקיוו.

אז אם הם מבינים שיש להם ספקות ושמה שבאמת עובר להם בראש הוא אחר ממה שהם אומרים לאחרים אז זה מצוין, כי אפשר לעבוד עם הספקות, ולראות איזה תפיסות אחרות אני באמת יכול לאמץ ולהאמין בהם כך שיקדמו אותי.

אם הם לא מבינים שיש פה “משחק כפול” , כלומר, מצד אחד הם אומרים משהו מסוים, אבל איכשהו בתוכם מנקר בהם הספק, אז יש פה אתגר רציני לפיצוח. כי בלעדי תפיסות מקדמות הם לא יצליחו להשפיע כמו שהם רוצים או להוביל לתוצאות שהם מקווים להם.

 

רוצים דוגמאות למשפטים שעוברים בראש של משפיענים?

בין אם אתם מחבבים או מעריכים את האנשים שאצטט כאן, הרי שעל דבר אחד אי אפשר להתווכח- הם השפיעו במשהו על המציאות היומיומית של רבים מאוד.

הנה כמה דוגמאות-

מארק צוקרברג אמר “הסיכון הכי גדול הוא לא לקחת סיכון בכלל.. בעולם שמשתנה ממש מהר, האסטרטגיה היחידה שמבטיחה כשלון היא לא לקחת סיכון.”

 

ברק אובאמה אמר “שינוי לא יקרה אם נחכה לאדם אחר או לזמן אחר. אנחנו אלה שחיכינו להם. אנחנו השינוי שאנחנו מחפשים.”

 

דונלד טראמפ שנבחר לנשיאות ארה”ב ועורר הרבה עניין והתנגדות אמר (עוד בשנות השגשוג העסקי שלו) “אני מנסה ללמוד מהעבר, אבל אני מתכנן את העתיד ע”י זה שאני מתמקד לגמרי בהווה. בהווה נמצא כל הכיף”.

 

אמירה שרלבנטית לכל אותם אנשים שמתחרטים על מאורעות עבר ומתבוססים בהם, במקום לשעוט קדימה.

 

בקורס “הדרך להשפיע” אני חושפת את המשתתפים ל-6 מקורות השפעה שונים, כשהמקור השביעי הוא בדיוק מה שדיברתי עליו כאן- מה שעובר לנו בראש או התפיסות העצמיות שלנו, כי הניסיון שלי בעבודה עם אנשים (כבר למעלה מעשור וחצי) מראה שבלי עבודה על התפיסות שעוצרות או מעכבות קשה להשיג את ההצלחה או ההערכה שהאדם רוצה בה.

הטוב שבעניין הוא שיש שיטות פשוטות ובדוקות לעזור לאנשים לשנות את מה שעובר להם בראש לטובת דברים שיקדמו אותם ואת מה שחשוב להם להשיג.

 

לפרטים על הקורס המלא “הדרך להשפיע” לחצו כאן.

 

לשאלות ותגובות מוזמנים ליצור קשר בטלפון או במייל- info@thinkdif.co.il

 

ונסיים באמירה של הנרי פורד-

“בין אם אתה חושב שאתה יכול, ובין אם אתה חושב שאתה לא יכול, אתה כנראה צודק.” 🙂

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *